panetolikos x panathinaikos

Παναθηναϊκός Ξεπέρασε Παναιτωλικό Με 3-0

Ο Παναθηναϊκός νίκησε πανηγυρικά τον Παναιτωλικό την Κυριακή, 7 Ιουλίου στο γήπεδο της Λεωφόρου με σκορ 3-0.

Η Πορεία Του Αγώνα

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι και πήρε γρήγορα προβάδισμα στο 5ο λεπτό με γκολ του Άντραζ Σπόραρ. Ο Σπόραρ σκόραρε πάλι στο 25ο λεπτό, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ του για την ομάδα.

Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος και πέτυχε και τρίτο γκολ στο 70ο λεπτό, με πέναλτι του Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα.

Οι Στατιστικές Του Αγώνα

Ομάδα Κατοχή Μπάλας Σουτ Σουτ Εντός Στόχου Κόρνερ Κάρτες
Παναθηναϊκός 65% 15 7 6 1
Παναιτωλικός 35% 8 3 2 3

Οι Πρωταγωνιστές Της Βραδιάς

• Άντραζ Σπόραρ: Ο Σλοβένος επιθετικός ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα με τα δύο γκολ που πέτυχε.
  • Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα: Ο Ισπανός μέσος σκόραρε το τρίτο γκολ του Παναθηναϊκού και ήταν εξαιρετικός σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.
  • Μπρινιόλι: Ο Ιταλός τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού είχε άλλη μια εξαιρετική εμφάνιση και κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Τι Είπαν Οι Προπονητές

Ιβάν Γιοβάνοβιτς (Παναθηναϊκός): "Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την εμφάνιση της ομάδας σήμερα. Παίξαμε πολύ καλά και αξίζαμε τη νίκη. Ο Σπόραρ ήταν εξαιρετικός και ο Αϊτόρ ήταν επίσης πολύ καλός."

Γιάννης Αναστασίου (Παναιτωλικός): "Δεν ήμασταν αρκετά καλοί σήμερα. Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος από εμάς και αξίζει τα εύσημα. Θα δουλέψουμε σκληρά για να βελτιωθούμε."

Τα Επόμενα Βήματα

Ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τη Σλάβια Πράγας στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ στις 19 Ιουλίου. Ο Παναιτωλικός θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Super League την ίδια ημερομηνία, φιλοξενώντας τον Άρη Θεσσαλονίκης.

Κλείστε Εισιτήρια Τώρα

Ετοιμαστείτε για τη νέα ποδοσφαιρική σεζόν με εισιτήρια διαρκείας του Παναθηναϊκού. Κάντε κλικ εδώ για να αγοράσετε τα εισιτήριά σας τώρα!

Συχνές Ερωτήσεις

Ερώτηση Απάντηση
Πότε θα διεξαχθεί ο αγώνας; 7 Ιουλίου 2023
Ποιο είναι το σκορ του αγώνα; 3-0 υπέρ του Παναθηναϊκού
Ποιος σκόραρε τα γκολ του Παναθηναϊκού; Άντραζ Σπόραρ (2) και Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα